10. Customer Loyalty Summit 2019

11-12 kwietnia 2019, Kraków DoubleTree by Hilton Kraków & Convention Center

Prawdziwą lojalność budujemy w Krakowie.
Od lat!

Relacja 2018

9. Poland & CEE Customer Loyalty Summit

19-20 kwietnia 2018
Hotel DoubleTree by Hilton, Kraków

PRAWDZIWĄ LOJALNOŚĆ BUDUJEMY W KRAKOWIE. OD LAT!

Dziękuję, że kolejny raz postanowili Państwo tak licznie przybyć na Forum Customer Loyalty Summit.

Od 9. lat kontynuujemy wspólnie naszą podróż w tajniki lojalności konsumentów i klientów, aby co roku ulepszać, zmieniać, weryfikować nasze działania związane z budowaniem więzi i relacji.

Dzień przed Forum odbyły się całodniowe warsztaty na temat: „Jak sięgać po kreatywność w codziennej pracy… czyli skąd brać wow-effect?”, prowadzone przez Marka Skałę – trenera, coacha, mówcę inspiracyjnego. Wystąpienie Marka Skały w sesji plenarnej drugiego dnia Forum okazało się najbardziej energetycznym i inspirującym wykładem całego spotkania, uzyskało najwyższą notę.

Jak co roku wieczorem przed Forum, zaprosiliśmy wszystkich Gości którzy przyjechali do Krakowa na powitalną lampkę wina.

Forum i tym razem składało się z sesji plenarnej oraz 4 sesji tematycznych, ale w tym roku skoncentrowanych na głównych wyzwaniach markterów: programach B2C  i B2B, CX, danych oraz oczywiście działaniach inspiracyjnych i innowacyjnych. Duży nacisk położyliśmy na badania związane z lojalnością – które prezentował gość specjalny Bryan Roberts, (Global Insights Director,TCC GLOBAL) a także Gabriela Siemieniuch-Grygiel (Chief Strategy Officer, H2H.tech) oraz Marek Kosakowski (Chief Executive Officer, H2H.tech). Niewątpliwie kluczowa była także prezentacja na temat RODO i sprawdzenie czy jesteśmy „już gotowi” na rewolucję w zarządzaniu danymi naszych klientów – temat przedstawił dr Paweł Litwiński, (Partner, Kancelaria Barta Litwiński Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów), który brał udział w pracach Ministerstwa Cyfryzacji nad ustawą.

Sesja programy lojalnościowe B2C i B2B skupiła się na wdrażaniu programu, jego mechanice, z naciskiem na optymalizację działań aż po relaunch programu.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły tutaj doświadczenia Michała Markowskiego i Kaya Akcelilki z ALLEGRO związane z tworzeniem programu lojalnościowego Monety Allegro (Michał Markowski, Business Growth Manager; Kaya Akcelikli, Business Development Manager, ALLEGRO).

Customer Experience staje się ostatnio tak istotną kwestią, że tematy związane z wdrożeniem i budowaniem CX znalazły się nie tylko w sesji równoległej, ale także w panelu plenarnym. Oczywiście motywem przewodnim było znalezienie sposobów na zaskakiwanie klienta i „zarządzanie” jego emocjami. Prezentacja Pawła Jareckiego, Dyrektora ds. Poprawy Satysfakcji Klienów z BRW okazała się najbardziej interesująca dla uczestników.

Trzecia sesja tegorocznego Forum – Innowacje i Inspiracje w lojalności pozwoliła nam podyskutować m.in. o Sztucznej Inteligencji i współpracy ze start’upami, które to stają się ostatnio coraz modniejsze i pożądane. Na najlepsze noty zasłużyło wystąpienie Magdaleny Kościuk, Trade Marketing B2B, AMICA oraz Marka Kosakowskiego, Chief Executive Officer, H2H.tech na temat:”Program lojalnościowy B2B jako narzędzie budowania przewagi konkurencyjnej”.

Ostatnia sesja, ale za to kluczowa, dotyczyła zarządzania danymi, szczgólnie w kontekście działań utrzymaniowych. Skupiliśmy na sposobach pomiaru doświadczeń klienta i jego retencji.

Mieliśmy okazję nie tylko słuchać case studies, ale także pracować w grupach, moderowanych przez Dorotę Chmurską, (Kierownik Zespołu Cross-Sell, BANK POCZTOWY). Ogromne gratulacje dla Piotra Gajnodzinowa, Dyrektora Departamentu Voice of the Customer, EURO BANK  oraz Piotra Sadowskiego, CEO/Tata, WEBANKIETA za inspirującą prezentację o NPS.

Program pierwszego dnia Forum zamknęły stoliki wartsztatowe, czyli dyskusje i praca w mniejszych grupach. Na wyróżnienie zasługuje temat: Grywalizacja w praktyce – projektowanie zwiększania zaangażowania Klientów, prowadzony przez Mirosława Młynarczyka, Managing Partnera oraz Piotra Ignasiaka, Loyalty Planning Managera, ALBEDO MARKETING.

Wieczorne spotkanie branży rozpoczęła uroczysta Gala rozdania nagród zwycięzcom czwartej edycji Plebiscytu LOYALTY AWARDS (BIG L). Zwycięzcy zostali wyłonieni dwuetapowo, a swoje głosy oddawali wyłącznie praktycy marketingu, zarządzania relacjami i budowania lojalności klienta. Nagrodzone zostały najlepsze projekty w handlu detalicznym, usługach, B2B (relacje z resellerami), najlepszy nowy program, oraz najlepsze działania mobile roku 2017.

LAUREATAMI CZWARTEJ EDYCJI PLEBISCYTU LOYALTY AWARDS (BIG L) ZOSTALI:

The Best use of Mobile in Loyalty 2017

ROSSMANN POLSKA

The Best New Loyalty Activities of the Year 2017

EUROCASH / DELIKATESY CENTRUM: DELIKARTA

The Best B2B Loyalty Scheme – on Reseller’s Market

ATLAS: FACHOWIEC

The Best Loyalty Activities in Services

ORBIS: LE CLUB ACCORHOTELS

The Best Loyalty Activities in Retail

ROSSMANN POLSKA

Partnerem Merytorycznym Plebiscytu była firma KANTAR TNS a nad merytoryką czuwała Kapituła w składzie:

Tomasz Burdziński – Dyrektor Strategiczny, OSKAR WEGNER – MARKETING RELACYJNY
Marek Kosakowski - Chief Executive Officer, H2H.TECH
Andrzej Łapeta – Manager, Firma Reklamowa KUC
dr Tomasz Makaruk – Prezes Zarządu, i360
Grzegorz Ostrowski – Client Service Director, KANTAR TNS
Daria Rybińska - Head of Category Insight Team, DUNNHUMBY
Dominik Zacharewicz – Managing Partner, LOYALTY POINT

Galę prowadził, jak rok temu, Prezenter Radia Złote Przeboje – Kamil Baleja. Partnerem Gali, jak również i całego Forum była firma TCC GLOBAL. Bartek Górzny, Head of Business Poland, Ukraine & Baltics, w TCC, tak podsumowuje nasze wydarzenie:

Customer Loyalty Summit to bardzo interesujące spotkanie ekspertów w zakresie lojalności i firm prowadzących programy lojalnościowe, pozwalające na wymianę doświadczeń i inspirację nowymi rozwiązaniami. Widać wyraźnie, że prócz warstwy technologicznej (big data, analiza profilu klienta i jego zwyczajów zakupowych w celu maksymalizacji ilości i wartości transakcji) coraz większą rolę w budowaniu i utrzymaniu lojalności zaczynają odgrywać pozytywne emocje i zaangażowanie konsumenta. Zarówno sesje plenarne jak i tematyczne były interesujące i dały możliwość spojrzenia na lojalność konsumencką z różnych punktów widzenia.

Do zobaczenia wiosną 2019, a tymczasem zapraszam do obejrzenia pamiątkowych zdjęć. Relacja wideo pojawi się wkrótce.

ZŁOTY PARTNER

SREBRNY PARTNER

PARTNER

PATRON MEDIALNY